6 Eylül 2012 Perşembe

''şiddetle kınıyoruz''


dün akşam kendi derdime öyle bir daldım ki ne televizyon ne gazete ne internet hiçbiriyle alakam olamadı. haberleri yeni okuyorum..

25 şehit daha vermişiz. bu kez terör değil. sevinmeli miyiz? terör olmadığına emin miyiz? 'patlamanın sebebi belli değil' açıklaması bizi tatmin etti mi? soru çok..

bu belki gerçekten kazaydı. o da ayrı bir tartışma konusu tabi ki o çapta bir mühimmat deposunda nasıl böyle bir kaza olur? tedbirsizliğin kitabı da harf harf yazılmış meğer. etrafa saçılan el bombaları şuursuz gazetecilerin elinde oyuncak olmuş. ya daha beteri olursa? önlem sıfır. acaba neden? Türk milletinin şanlı ordusunu da paçavraya çevirmediler mi? Güneydoğu'nun her santimetrekaresini avcunun içi gibi bilen paşaları, yıllarca orada görev yapmış sayısız operasyonda bulunmuş komutanları Silivri'ye tıkmadılar mı? eskiden hükümetin kaşı gözü çok oynasa olsun başımızda ordu var derdik. şimdi ne oldu? ordu mu kaldı geriye? mutlaka vardır kusurlular, görevini kötüye kullananlar da onların içinde. ama alem bu çapta bir kurunun yanında yaşın da yanması vakası görmedi. terörist köpekleri davulla zurnaya karşılayan da biz değil miyiz? teröristlikten hüküm giymiş kadın demeye utandığım birini hapisten çıkarıp meclise sokmadık mı? kapısında köpek olduğumuz ABD hala çatır çatır adam asarken, başına bela olan Ladin'i bulduğu yerde bin parçaya ayırıp leşini okyanusa saçarken kimse gık demedi de biz neden besliyoruz 5 yıldızlı tesiste bunların ele başını? takım elbiseli terörist dağdaki leş kargasından çok daha tehlikeli. sen onu adam diye karşına alıp muhattap olursan, pazarlık yaparsan, haftada 3 gün İmralı'ya avukat yollayıp ordan dünyayı donunda sallamasına izin verirsen, dahası bunu yapabilmesi için elinden geleni yaparsan, başına gelenlere ağlamayacaksın. sen rahat uyu diye dağda peşmergeyle savaşırken şehit düşen Mehmetçik için 'birkaç mehmet öldü diye meclis toplanmaz' diyen adamı bakan diye oraya getirdiysen, o da o makamı istediği gibi kullanıp gözünün içine baka baka bu açıklamaları yapınca susacaksın. 'devletimize bişey olmasın'cılar var olduğu sürece, vatanını, ülkesini, halkını 3 kuruşa satanlar var olduğu sürece, başına getirdikleri parsel parsel satmaya devam edecek, gık çıkaramayacaksın. otobüse molotof atıp insan yakacaklar, izleyeceksin. vakti zamanında başka devletlerin büyüklerinin önünde saygıyla eğilip öptüğü şanlı bayrağını yakacaklar, çıtın çıkmayacak. karakol basıp kuş avlar gibi Mehmetçik avlayacaklar, yol kesip asker kaçıracaklar, geçtikleri yollara ellerini kollarını sallaya sallaya mayın döşeyecekler uzaktan izleyeceksin..

25 tane gencecik çocuk öldü gitti ama biz çok değil birazdan normal hayatlarımıza dönücez. birileri alttan alttan kuyumuzu kazmaya devam edecek. dün 10'du bugün 25 yarın kim bilir kaç şehit haberi gelecek. o yüzden üstümüze düşeni hemen yapalım ki dursun bu şehit haberleri. şimdi hep beraber napıyoruz? şiddetle kınıyoruz..

en önemli vatandaşlık görevimizi de yaptığımıza göre dağılabiliriz..

1 yorum:

  1. kaza olsa o saatte depoda sayım yapılmaz diye bir ton açıklama var.
    bunuda yemedik sırada ne var acaba!
    :(
    kalemine yüreğine sağlık Eda.

    YanıtlaSil